كُلُّ مَعْرُوفٍ صَدَقَةٌ
0216 614 04 61

Onlar Üşürse İçimiz Yanar

Onlar Üşürse İçimiz Yanar

Onlar Üşürse İçimiz Yanar

Derneğimiz kış mevsiminin kendisini hissettirmesi ile birlikte başta Türkiye olmak üzere Suriye, Filistin, Lübnan ve Balkanları da kapsayan kış çalışmasına ‘Onlar üşürse içimiz yanar' duygusu ile başladı.

İslam coğrafyalarında yaşanan zulümlerin devam etmesi ve kış aylarının kapıya dayanması bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanları çok zor koşullar altında bırakıyor.

Özellikle son 10 yıl içerisinde bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan vatanlarından hicret etmek zorunda bırakıldı. Bu sebeple, yüz binlerce kişi şehit oldu. Milyonlarca dul ve yetim de sahipsiz kaldı. Bu durum geride telafisi mümkün olmayan tahribatlar bıraktı. Mültecilerin barınmadan gıdaya, sağlık ve eğitim sorunlarından psikolojik yardımlara kadar çok sayıda acil ihtiyaçları var.

Kış mevsimi ülkemizle beraber Orta Doğu'yu, Kafkasya'yı ve Balkanları da yavaş yavaş etkisi altına alıyor. Sadakataşı Derneği olarak zor koşulların artması nedeniyle kış yardımları kampanyası kapsamında acil ihtiyaç malzemeleri olarak; Battaniye, Atkı-Bere ve Eldiven takımı, Kazak, Mont, Çorap, Kışlık ayakkabı, içlik ve yakacak olarak belirledik.

Kış mevsimi kapımıza dayandı. Ülkemizde ve yardıma muhtaç İslam coğrafyalarında kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Başta Türkiye olmak üzere Suriye, Lübnan, Filistin ve Balkanlar'da kışlık malzeme dağıtımları gerçekleştireceğiz. Bu çalışma kapsamında halkımızın yapacak olacakları yardımlar ile beraber çetin kış koşulları altında yaşayan kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Derneğimizin başlatmış olduğu kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirler. Ayrıca KIŞ yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilirler. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

شارك :

تاريخي 18 ماَيُو 2018

نشر ثفاقة "احجار الصدقة" التراثية، القيام بمشاريع دائمة للأيتام والفقراء والمساكين، حفر آبار مياه صالحة للشرب في مناطق تسود فيها الجفاف وتنتشر فيها المياه العكرة بسبب البنى التحتية هناك، الاعتناء بالأيتام الذين فقدوا عائلاتهم بسبب الأوبئة والكوارث الطبيعية والحروب وإنشاء موقع الكتروني يتعلق بالتعاليم الدينية.

تابع
معلومات وسائل التواصل
معلومات التواصل
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

جميع الحقوق محفوظة

Design by Tuşsesleri.