كُلُّ مَعْرُوفٍ صَدَقَةٌ
0216 614 04 61

لدي فكرة

Sadakataşı Derneğiolarak kurulduğumuz 2010 yılından itibaren naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak yoksullar, garipler, yetimler ve ihtiyaç sahipleri için camiler, yetimhaneler, medreseler, eğitim merkezleri, su kuyuları, külliyeler, toplu konutlar ve sağlık merkezleri inşa ederek insanların hayatlarını idame ettirebilmesi için barınma, içilebilir temiz su, eğitim ve ibadet gereksinimlerini karşılıyoruz.

Savaşlar, felaketler, hastalıklar gibi nedenler ile ailesini kaybetmiş yetimlere sahip çıkıp, hayata kazandırarak onların hayata hazırlanmasına yardım ediyoruz.

Uzak Ümmet coğrafyalarında ki kardeşlerimizin İslamiyet’i ve kutsal kitabımızı öğrenip okuyabilmeleri için kendi yerel dillerinde Dini Bilgiler Eğitim Seti dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Kötü sağlık koşulları, yaşlılık gibi nedenlerin körlüğe yol açtığı katarakt hastalarını tedavi ederek gören gözleri olmaya gayret ediyoruz.
Siz de hayata geçirmek istediğiniz projeleri bizlerle paylaşarak mazlumlar için daha iyi bir dünyanın oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

شارك :

تاريخي 05 نُوفِمْبِر 2019

نشر ثفاقة "احجار الصدقة" التراثية، القيام بمشاريع دائمة للأيتام والفقراء والمساكين، حفر آبار مياه صالحة للشرب في مناطق تسود فيها الجفاف وتنتشر فيها المياه العكرة بسبب البنى التحتية هناك، الاعتناء بالأيتام الذين فقدوا عائلاتهم بسبب الأوبئة والكوارث الطبيعية والحروب وإنشاء موقع الكتروني يتعلق بالتعاليم الدينية.

تابع
معلومات وسائل التواصل
معلومات التواصل
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

جميع الحقوق محفوظة

Design by Tuşsesleri.